10 lat Fundacji Ekologicznej ARKA

eco info | 09.03.2015 07:49Fundacja Ekologiczna ARKA w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia. To zobowiązuje! Dziesięć lat pracy ARKA pokaże i rozwinie w 10 akcjach, które zaproponuje placówkom oświatowym w województwie śląskim, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
.


Akcje: „Elektrośmieci dla dzieci”, Rower pomaga”, „Drzewo Szczęścia”, a także „Dzień Dobrych Uczynków”;  „Dzień Czystego Powietrza”  oraz „Choinki Nadziei” nawiązują do znanych w całej Polsce działań i tematów podejmowanych przez ARKĘ od początku jej istnienia. Fundacja konsekwentnie namawia i uczyy segregacji oraz zmniejszania ilości odpadów;  stylu życia, który sprzyja ochronie środowiska naturalnego (szczególnie czystego powietrza); działań, do których nawołuje cały świat – jak sadzenie drzew, o których pielęgnację warto troszczyć się zwłaszcza w miastach.
 

Akcje „My siejemy”, „Kompostownik – cud życia”, „Ekologia i zdrowie” oraz „Uśmiech dla Ziemi” są zachętą do tego, by jak najczęściej być, jak najbliżej przyrody. A mamy ją na wyciągnięcie ręki! W domowych ogrodach, szkolnych ogródkach, na wycieczkach i spacerach. Można samodzielnie uprawiać warzywa, owoce i kwiaty, kompostować odpady, przechadzać się po parku, wdychać świeże powietrze – świadomie doceniając możliwości jakie mamy lub bezmyślnie. Popatrzmy na to, co jemy. Im bardziej jedzenie jest przetworzone, tym bardziej dla nas niezdrowe. Zobaczmy, co wyrzucamy. Ile surowców można odzyskać z odpadów! A najprostszy i najtańszy recykling to przecież własny kompostownik! Zachęcamy do współistnienia z przyrodą i z ludźmi!
 

Pierwszą akcję z okazji jubileuszu 10-lecia, zatytułowaną „Rower pomaga” Fundacja Ekologiczna ARKA zainauguruje jeszcze w marcu.