14 listopada Dniem Czystego Powietrza

eco energia | 08.11.2015 09:12

Fundacja ARKA

Ochrona czystego powietrza jest najważniejszym problemem ekologicznym w Polsce.


Zmieniają się przepisy – jest już ustawa antysmogowa, ale przede wszystkim musi zmienić się świadomość Polaków na temat zagrożeń wywołanych zanieczyszczeniem powietrza przez domowe kotły. Spala się w nich muł, śmieci, odpady i złej jakości węgiel, a wraz z dymem powietrze zanieczyszcza się związkami, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu.


Mimo podpisania tak zwanej ustawy antysmogowej samorządowcy nie muszą wprowadzać zakazu spalania węgla, a w wielu domach nadal brakuje wiedzy o tym, czym grozi dorzucanie do pieca śmieci i odpadów. Trzeba postawić na edukację ekologiczną młodego pokolenia. Dzień Czystego Powietrza do okazja do tego, by mówić głośno o problemie.


Bezpłatne pakiety edukacyjne i konkurs


Wiele szkół i przedszkoli organizuje w tym czasie przemarsze i apele, rozdaje mieszkańcom własnoręcznie przygotowane ulotki, przygotowuje wystawy informacyjne. W tym roku dla wszystkich zainteresowanych szkół i przedszkoli Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała bezpłatne pakiety edukacyjne. ARKA ogłasza także konkurs o "Kawałek błękitnego nieba".

Na autorów i organizatorów najlepszych pomysłów i relacji z obchodów Dnia Czystego Powietrza czeka 10 UNIKALNYCH STATUETEK. Zgłoszenia - relacje wraz ze zdjęciami przyjmowane są do końca listopada na adres: w.owczarz@fundacjaarka.pl. Zostaną zaprezentowane na stronie internetowej i poddane pod głosowanie internautów.


Więcej na: http://www.fundacjaarka.pl/dzien-czystego-powietrza