Akcja Segregacja

eco energia | 11.12.2014 08:43

 

Każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej może zostać twarzą kampanii "Akcja Segregacja". Wystarczy, że zechce pokazać innym, jak mają segregować śmieci, a zdjęcie prześle na stronę internetową akcji.

Jak przekonać mieszkańców do segregacji śmieci? W Rudzie Śląskiej uznano, że warto ich zachęcić, by brali przykład z tych, którzy segregują. W myśl zasady, że skoro segregują sąsiedzi, to dla każdego powinno stać się to czymś naturalnym.

"Akcja Segregacja" to także odpowiedź na problem dotyczący nie tylko Rudy Śląskiej, ale prawdopodobnie większości polskich miast po wprowadzeniu tzw. ustawy śmieciowej. Choć segregujemy coraz chętniej, to często nie wiemy, jak robić to poprawnie. Dlatego szklane butelki nadal można znaleźć w pojemiku na plastik. Jeszcze większy problem pojawia się, gdy trzeba na przykład wyrzucić zużyte baterie. 

Na potrzeby akcji, uruchomiono stronę, którą można znaleźć pod adresem http://www.akcjasegregacja.eu. Już teraz można zobaczyć tam zdjęcia mieszkańców poszczególnych dzielnic, którzy dają przykład, jak prawidłowo segregować odpady. Każdy Rudzianin może wysłać swoje zdjęcie i także dać przykład. Jak zapewniają miejscy urzędnicy - najlepsze fotografie dotyczące danej zasady segregowania zostaną nagrodzone.