Czerwona bomba witaminowa

po godzinach | 30.05.2016 07:56

fotolia

Soki w kartonach i butelkach przeważnie nie kojarzą się ze zdrowym trybem życia. Sok pomidorowy jest wyjątkiem.Większość soków pomidorowych, które można kupić w sklepach to napoje zdrowsze od ich owocowych odpowiedników. Przede wszystkim dlatego, że są o wiele mniej kalorycznie, dzięki czemu mogą po nie sięgać również osoby na diecie. Zawsze warto jednak sprawdzać skład soku i zwracać uwagę, czy nie zawiera dużej ilości soli i sodu. Pamiętajmy, że dobry sok pomidorowy to ten, który zawiera jak najwięcej przecieru pomidorowego. Najlepiej sięgać po soki bez soli, jednodniowe lub o krótkim terminie przydatności do spożycia. Warto też przygotowywać sok samodzielnie.


Sok pomidorowy warto pić z kilku powodów:

1. Zawiera potas - gdy go brakuje odczuwamy zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle mięśni i zdenerwowanie. Osoby aktywne powinny więc zapewnić go sobie odpowiednią ilość.


2. Zawiera likopen - pozwala on na szybsze dojście do siebie np. po uprawianiu sportu. Badania wykazały też, że jest to przeciwutleniacz zmniejszający ryzyko nowotworów.

3. Jest bogaty w witaminę C - ważną zwłaszcza w sezonie grypy i przeziębień.


Każdy, kto potrzebuje szybkiego zastrzyku witamin, nie powinien sobie odmawiać soku pomidorowego.