Drewniany tablet - innowacja w szkole

Anna Dulak

do poczytania | 18.11.2016 09:22

Drewniany Excel w realnej przestrzeni? To możliwe! Firma Pilch stworzyła innowacyjne urządzenie, które wspomaga doskonalenie umiejętności matematycznych wśród uczniów klas I-III.

Przygotowanie w zakresie obsługi komputera i sprawnego poruszania się po programach kalkulacyjnych to dziś istotny element szkolnej edukacji. Rozwój technologii sprawia, że warto rozpocząć je jak najszybciej.

EduMATRIX to narzędzie, które łączy w sobie popularny program Excel, kalkulator oraz układ współrzędnych. Wszystko to w przystępnej dla ucznia formie kolorowych bloczków. Jest to zarazem ciekawa alternatywa dla matematyki i programowania w nauczaniu wczesnoszkolnym. 
Jak twierdzi producent: To nie tylko matryca do wizualizacji zadań tekstowych i algorytmów, ale cała osobna metoda edukacyjna dostosowana do narzędzia.

EduMATRIX pozwala na łatwe połączenie w procesie edukacyjnym wysiłków uczniów i nauczyciela:
• stanowi swego rodzaju zeszyt ćwiczeń, w którym uczeń wypełnia go i obsługuje jak aplikację komputerową,
• może być dostosowany praktycznie do każdego etapu edukacyjnego od początku przedszkola do końca szkoły podstawowej,
• jest niezwykle elastyczny poprzez dobór elementów i plansz, a przede wszystkim poprzez odpowiednio przedstawione zadania,
• pomaga łączyć zagadnienia matematyczne i informatyczne oraz przedstawiać je uczniowi w sposób obrazowy przy wykorzystaniu pełnej jego aktywności i kreatywności,
• stanowi ułatwienie i wygodny sposób ilustrowania zagadnień ilościowych pojawiających się przy rozwiązywaniu zadań tekstowych.

"Drewniany tablet" to w 100 proc. polski produkt, który już został dostrzeżony i doceniony w świecie technologii. Na tegorocznych Targach w Kielcach został nagrodzony Złotym Medalem Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji w kategorii: Pomoce dydaktyczne.
 
 
ⓒ Pilch
 

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda „drewniany tablet”:
 
 
 
Źródła:
materiały promocyjne filmy Pilch