Dzień Ziemi

eco energia | 22.04.2015 08:00

Dziś nasza ukochana planeta obchodzi swoje święto. 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Czy my kochamy Ziemię tak jak ona kocha nas?

 

 

 

Święto od wielu lat obchodzone jest na całym świecie. Jego inicjatorzy dawno, dawno temu, a dokładnie w 1970 roku postanowili stworzyć takie święto, by przypomnieć wszystkim, że Ziemia jest naszą współną planetą i musimy o nią dbać. Dbać bardzo...bo innej nie mamy!

 

W Dniu Ziemi sprzątamy świat, segregujemy śmieci, zbieramy psie kupy i jemy ekologicznie. Do tego jeszcze jeździmy rowerem i plastikowe siatki zamieniamy na płócienne torby. W jeden dzień w roku stajemy się idealnymi mieszkańcami naszej planety. Szkoda, że entuzjazmu i samozaparcia wystarcza nam tylko na eko zabawy i jedzenie i wszystko wraca do normy już 23 kwietnia. No bo chyba możemy uderzyć się w pierś i przyznać, że tak eko, eko jesteśmy tylko raz w roku przez 24 godziny...to święto wypada właśnie dziś.

 

Mamy tendencje do zachowań na pokaz, dlatego też nigdy nie wierzyłam tym zbiorowym akcjom sprzątania miasta 22 kwietnia. NIe wierzyłam też, że można zamienić samochód na rower, aż...w końcu uwierzyłam! Właśnie w Dniu Ziemi w ubiegłym roku. Założyłam się głupio i przegrałam z nawiedzoną ekolożką. Karą było jeżdżenie rowerem do pracy przez dwa miesiące. Myślałam, że tego nie wytrzymam. Rzeczywiście pierwsze dni to był horror...potem były już tylko plusy:) I tak od 12 miesięcy. 

 

Ziemi życzę w dniu jej święta tylko takich "nawróconych" ekologów, a nie wyznawców na pokaz. Tacy nigdy nie będą się cieszyć, że boli ich siodełko od jeżdżenia na kole!

 

nawrócona na eko