ECO dla szpitala

eco firma | 06.04.2016 14:00

Lista korzyści, jakich Opole doświadcza dzięki swojemu koncernowi ciepłowniczemu, powiększyła się o dar dla szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dziś zarząd Energetyki Cieplnej Opolszczyzny podjął decyzję o zakupie dla tej placówki dwustrzykawkowych pomp infuzyjnych, stanowiących niezbędne wyposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
 
© BillionPhotos.com 
- Samodzielny Publiczny ZOZ przy Krakowskiej, czyli popularna poliklinika, codziennie ratuje zdrowie i życie mieszkańców Opola i regionu - podkreśla prezes ECO Wiesław Chmielowicz. -Poliklinika to jeden z naszych największych klientów. Dowiedzieliśmy o jej potrzebach, a ponieważ spotykają się one z misją odpowiedzialności społecznej ECO, zareagowaliśmy decyzją o sfinansowaniu zakupu tych urządzeń. Staramy się dbać o zdrowie mieszkańców ogrzewanych przez nas miast nie tylko zwalczając smog i proponując ekologiczne technologie grzewcze, ale również działając doraźnie, tak jak w tym przypadku- dodaje.
Na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii  szpitala MSWiA w Opolu najczęściej trafiają pacjenci z niewydolnością oddechową, chorzy z ostrym zawałem mięśnia sercowego oraz po nagłym zatrzymaniu krążenia.  Pompy infuzyjne, ufundowane przez ECO, są bezcenne dla dla ratowania ich życia, bo w wymienionych przypadkach skuteczna pomoc wymaga specjalistycznej aparatury medycznej. Urządzenia zostaną zainstalowane na oddziale, w bezpośrednim sąsiedztwie izby przyjęć i bloku operacyjnego.
- Z uwagi na planowaną przebudowę bloku operacyjnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w placówce nastąpiła konieczność przegrupowania dostępnych środków finansowych, które są mocno ograniczone - mówi Jacek Bartosz Dyrektor SP ZOZ MSWiA w Opolu i dodaje -  dzięki wsparciu Energetyki Cieplnej Opolszczyzny obie inwestycje zostaną zrealizowane bez uszczerbku dla świadczonych przez nas usług. To bardzo cenny dar, nie tylko w wymiarze materialnym.
 
(ec)