Eko-lampa

po godzinach | 04.02.2014 07:02

Lampa z butelki lub karafki? Zamiast stojących świeczników mamy dla Was pomysł na niecodzienną dekorację balkonu lub salonu.
 
 


Czego potrzebujemy?
 

- przede wszystkim potrzebujemy niewielkiej świeczki lub tealighta.
 

- karafka lub butelka. Ważne, aby miała szeroką szyjkę - ułatwi to wkładanie i wyciąganie małej świeczki lub tealighta. Dzięki szerokiej szyjce będziemy mogli czyścić lampkę z kurzu w środku. 
 

- dwa metalowe wieszaki - najlepiej, gdyby były kolorowe. Dzięki temu nasza lampka będzie kolorowa i będzie wyglądać bardziej designersko. :) Jeżeli nie macie kolorowych wieszaków - mogą być w kolorze srebrnym. Pamiętajcie, aby nie używać wieszaków drucianych z gumą - nagrzane szkło może stopić gumę!
 


- akwarele lub eko-farby, które idealnie nadają się do malowania szkła, a dzięki wzorom ozdobią naszą lampkę i stworzą niepowtarzalną atmosferę. Kolor farby będzie idealnie współgrał, jeżeli będzie w tym samym kolorze co wieszak (haczyk). Natomiast jeśli użyjecie wieszaka w kolorze srebrnym, kolor farby do malowania na szkle powinien być biały. Biel i srebro zdecydowanie najlepiej się komponują.