Eko malowanie

eco dom | 12.02.2016 17:42

Malarz nie musi za każdym razem kupować nowych wałków, pędzli, kuwet czy folii. Znacznie ułatwi sobie pracę, jeśli postawi na innowacyjne narzędzia malarskie wykonane z tworzyw ekologicznych. 
 
– Warto inwestować w narzędzia, które są tworzone z materiałów biodegradowalnych, z tworzyw ekologicznych, ponieważ zazwyczaj są to produkty wyższej jakości, które posłużą nam dłużej, co oznacza, że nie musimy ciągle kupować kolejnych wałków czy pędzli. To oszczędność pieniędzy. Poza tym takie narzędzia są bezpieczne dla naszego środowiska – mówi Kinga Romanowska, rzecznik prasowy Benjamin Moore.
 
 
Innowacyjne gadżety malarskie często są także wielofunkcyjne.  –Znam takie narzędzie, które ma aż 11 funkcji. I jest to np. skrobaczka, czyli możemy zeskrobać starą farbę ze ściany, możemy użyć tego narzędzia do otwarcia puszki z farbą, wyjąć nim gwóźdź ze ściany i wbić nowy lub zaszpachlować jakieś nierówności – mówi Kinga Romanowska.
 
Fachowcy często narzekają, że podczas malowania zupełnie nie sprawdza się zwykła folia malarska. Jest podatna na uszkodzenia, wystarczy podmuch wiatru, by zaczęła się zwijać i nie chroni w 100-procentach podłóg czy mebli przed zabrudzeniem.  Zamiast niej warto więc postawić na płachtę malarską.  
 
– Płachty malarskie są wykonywane z lnu, najczęściej z grubszego materiału. Możemy je rozłożyć na podłodze czy zakryć nimi meble, co ciekawe, kiedy będziemy chodzić po takim materiale, on nie będzie się zwijał. Natomiast farba, która skapnie, szybko w niego wsiąknie, dzięki czemu nie będziemy jej roznosić po całym mieszkaniu. A co najważniejsze – taką tkaninę możemy uprać i wykorzystać ponownie – tłumaczy Romanowska.
 
Na rynku dostępne są również narzędzia do czyszczenia wałków i pędzli – na przykład takie, za pomocy których można odwirować z nich wodę.
 
– O narzędzia trzeba odpowiednio dbać, czyli po każdym malowaniu należy je dokładnie umyć i wysuszyć. Wtedy możemy być pewni, że będziemy z nich korzystać dłużej – radzi Kinga Romanowska.
 
W przypadku trudno zmywalnych farb do kuwety można dokupić jednorazowy wkład – również produkowany z ekologicznych tworzyw. Jest on tak zaprojektowany, że może też służyć jako przykrywka, która będzie chronić farbę przed wyschnięciem. 
 
źródło: newseria.pl