Eko odkrywcy w natarciu i to już po raz trzeci!

po godzinach | 12.11.2015 08:39

Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu grantowego Eko Odkrywcy został przedłużony. Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe mogą rejestrować swoje ekologiczne projekty do 23 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 000 zł.

 

Eko odkrywcy

 

Konkurs Eko odkrywcy jest skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem jest zachęcenie przedstawicieli młodego pokolenia do poznawania zmian zachodzących w przyrodzie, zwiększanie świadomości ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw. Z uwagi na duże zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin zgłaszania projektów do 23 listopada 2015 roku.

 

Adresaci konkursu: 

 

Szkoły, przedszkola, placówki oświatowe lub wychowawcze i organizacje pozarządowe. Można zgłaszać wiele projektów w następujących grupach wiekowych:

a) przedszkola i klasy podstawowe 1-3,

b) klasy podstawowe 4-6, klasy gimnazjalne 1-3 oraz klasy szkół średnich.

 

Zadanie konkursowe: 

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać zespół i wspólnie z opiekunem grupy opracować ciekawy projekt badawczy. Powinien on dotyczyć eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych, jak również zachęcać uczestników do ich samodzielnego odkrywania.

 

Nagrody:

 

- dziesięć zwycięskich zespołów otrzyma 3 tys. zł na realizację projektów.

- jeden z finałowych projektów otrzyma nagrodę specjalną w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę o wartości 20 tys. zł

- opiekunowie zwycięskich projektów otrzymają 2-letni zapas kapsułek do prania Persil

- każda z placówek ma szansę na odwiedziny Rafała Kosika – ambasadora konkursu i zarazem jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży.

 

Jak zgłosić projekt?

 

Prace konkursowe należy zgłaszać do 23 listopada br., wypełniając formularz na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Uczestnicy znajdą tam również regulamin konkursu oraz prezentację ze wskazówkami pomagającymi wypełnić formularz.

 

Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału dziesięć projektów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania internautów, którego wyniki poznamy 16 grudnia 2015 roku.