Ekocuda po raz pierwszy w Gdańsku!

Anna Dulak

po godzinach | 03.03.2018 07:21

Warsztaty, wykłady, a przede wszystkim możliwość przetestowania, powąchania i zakupienia szerokiej gamy kosmetyków naturalnych – to wszystko i jeszcze więcej czeka na miłośników eko podczas Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda, które 17 i 18 marca br. po raz pierwszy odbędą się w Gdańsku w Centrum Stoczni Gdańskiej.

 

© Ekocuda

 

Nie (tylko) na pokaz
Bycie eko to nie moda ani chwilowy trend. To styl życia, który z roku na rok zyskuje nowych zwolenników. Przejawia się na wielu płaszczyznach – od szukania zdrowych produktów spożywczych, uprawiania sportów, aby zachować dobrą kondycję organizmu, aż do coraz częściej dającego się zaobserwować sprawdzania składów kosmetyków. Zwiększa się bowiem świadomość, że to, nakłada się na skórę, ma też wpływ na zdrowie. Aby dokonywać świadomych wyborów, trzeba wiedzieć, co pomaga ludzkiemu organizmowi, a co szkodzi. Właśnie dlatego odwiedzający Ekocuda mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy, praktycznych porad, a także dostęp do zróżnicowanej oferty produktów - zarówno pielęgnacyjnych, jak i kolorowych.


- Misją Ekocudów jest podnoszenie świadomości Polaków na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności zagadnień związanych z kosmetykami naturalnymi. Wydarzenie to na stałe zapisało się do kalendarza stolicy, gdzie w kwietniu, odbędzie się już czwarta edycja. Często podczas rozmów z uczestnikami otrzymywałam pytania, czy i kiedy Ekocuda zagoszczą w innych miastach. Uznałam, że 2018 to dobry rok na taką decyzję. Gdańsk to pierwsze miasto po Warszawie, gdzie producenci polskich i zagranicznych kosmetyków naturalnych będą mogli zaprezentować swoją ofertę i poznać osobiście swoich klientów – mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki Ekocuda.

 


Uczestnicy Ekocudów będą mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z makijażu wykonywanego mineralnymi kosmetykami kolorowymi, wykładach otwartych poruszających tematykę zdrowia i pielęgnacji oraz zasięgnąć porad specjalistów na stoiskach poszczególnych marek. Co najważniejsze – każdy będzie mógł przetestować i wybrać najlepsze dla siebie ekocuda.

Na wyciągnięcie ręki
Wstęp na targi jest bezpłatny – wystarczy wyjść z domu i przekonać się na własnej skórze o zaletach kosmetyków tworzonych z pasją i inspirowanych naturą. To także niepowtarzalna okazja, aby zadbać o ciało, włosy, cerę po zimie tuż przed nadchodzącą wiosną.

 

© Ekocuda

Sponsorem wydarzenia jest marka Pixie Cosmetics, polski producent kosmetyków mineralnych. Oferuje produkty, które powstają z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej nas przyrody.
 

 

fot. Kamila Panasiuk