Ekologiczna wymiana

eco dom | 22.07.2014 07:03

Jak skutecznie dbać o ekologię? Sposobów jest kilka, można na przykład zastosować eko - wymianę. Na taki pomysł wpadły władze Starostwa w Rybniku. Proponują mieszkańcom transakcję wiązaną: mieszkańcy zbierają zużyte baterie, a potem wymieniają je...na drzewa!

 

 
 
W jaki sposób mieszkańcy mogą wziąć udział w całej akcji? Wystarczy, że mają w domu zużyte baterie. Jak wiemy tego typu rzeczy nie można wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. Każdorazowo trzeba je oddać tam, gdzie zostaną zutylizowane. Dlatego też starostwo w Rybniku zdecydowało się wymieniać baterie na sadzonki drzew. Każdy kto przyniesie do starostwa dziesięć baterii dostanie sadzonkę drzewa. Jedyne ograniczenie w wymienianiu baterii na drzewa to fakt, że jedna osoba może otrzymać pięć drzewek.
 
 
Baterie za sadzonki można wymieniać w starostwie do końca lipca. Warto się skusić, bo w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Rybnik można odebrać sadzonkę. A co z nią zrobić potem? Wiadomo - zasadzić w ogrodzie i patrzeć jak rośnie. Do tego zachęcamy każdego ekoentuzjastę! Sadzonki można odbierać do końca października. Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, niewykluczone, że w przyszłym roku będziemy mówić o II edycji. 
 
 
Każde zasadzone nowe drzewo to kolejne "zielone płuca" produkujące tlen. Czy w Waszym mieście odbywają się podobne akcje? Czekamy na maile: redakcja@ecocafe.pl