Ekologiczne Walentynki!

po godzinach | 13.02.2015 08:30

Wprawdzie walentynki dopiero jutro, ale my już dzisiaj się do nich przygotowujemy! Możemy kochać i...być eko. Jak to zrobić?

 

 

Bateria to rodzaj miłości

 

Z wielkiej miłości...przede wszystkim do ekologii zachęcamy do wzięcia udziału w walentynkowej akcji ekologicznej. Każdy z nas w domu ma przynajmniej kilka zużytych baterii. Wiadomo, nie można ich wyrzucać do kosza, trzeba utylizować. Hipermarkety w całej Polsce wychodzą naprzeciw zakochanym-ekologom! W ponad 100 miastach w całym kraju przez całe walentynki będzie można wymieniać zużyte baterie na...słodkie, czerwone lizaki.

 

W 2014 roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 11 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich (ołów, rtęć) mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach.

Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 800 ton)!  W roku 2015 wzrasta poziom obowiązkowej selektywnej zbiórki zużytych baterii do 40% . Szacujemy, że trzeba będzie zebrać 4.500  ton baterii.

 

Dlatego zakochani! Zbierajcie baterie i wymieniajcie je na słodkości. Od Bełchatowa, aż po Zieloną Górę! W każdym mieście znajdziemy sklepy, markety, hipermarkety, gdzie będzie można oddać zużyte baterię i odebrać za nie słodką niespodziankę. Rozglądajcie się uważnie, kochajcie się i bądźcie eko!!!