Elektryczny samochód dla Gdyni

eco energia | 06.11.2015

Renault ZOE

Samochód elektryczny Renault ZOE, który Gdynia otrzymała jako nagrodę w konkursie ECO-MIASTO, został już przekazany władzom miasta.


Gdynia otrzymała w konkursie ECO-MIASTO aż trzy wyróżnienia, w tym za działania związane z mobilnością zrównoważoną. Otrzymała nagrodę ufundowaną przez Renault Polska i EDF Polska, którą jest samochód elektryczny Renault ZOE do testów na okres 1 miesiąca.


Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, odbierając nagrodę zapowiedział, że już w przyszłym roku powstanie pierwsza miejska stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Będzie ona dostępna zarówno dla miejskich trolejbusów, jak również dla gdynian posiadających pojazdy zasilane prądem. Marek Stępa wyraził także nadzieję, że rosnąca liczba punktów ładowania przyczyni się do zwiększenia liczby samochodów elektrycznych na gdyńskich drogach.


Projekt ECO-MIASTO organizuje Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy oraz TIRU, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric i Krajową Agencją Poszanowania Energii.