Energetyka jest kobietą!

eco energia | 09.03.2016

Pracownicy Energetyki Cieplnej Opolszczyzny prowadzący profil spółki ECO na jednym z portali społecznościowych, postanowili uczcić wczorajsze Święto Kobiet i zaprosić do ECO panie zainteresowane sekretami produkcji i dystrybucji ciepła dla Opola. 
 
 
Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania: po południu firmę odwiedziło prawie 60 pań, które - ubrane w pomarańczowe kaski - zwiedziły przedsiębiorstwo. Z kobiecą dociekliwością zbadały tajniki technologiczne i zasady działania specjalistycznych urządzeń produkujących energię cieplną, a także dyskutowały o ekologii, energetyce oraz społecznej odpowiedzialności ECO wspierającej opolską kulturę i sport. Przygotowano także quiz oraz kilka niespodzianek. 
 
Uczestniczki świątecznej wycieczki z uznaniem przyjęły wiadomość, że jedną czwartą załogi ECO stanowią kobiety (choć ciepłownictwo uznawane jest za męską branżę) oraz że firma mile widzi gości - najczęściej studentów politechniki, zainteresowanych pracą w jednym z najlepiej prosperujących przedsiębiorstw regionu. Panie zapowiedziały powrót do ECO za rok w znacznie większym gronie.
 
(ee)