Relacja z uroczystości ECO MIASTO

eco info | 15.11.2016 17:24

Filmowa relacja z uroczystości wręczenia nagród w konkursie ECO MIASTO w którym miasto Zabrze zostało uznane za najlepiej realizujące politykę zrównoważonego rozwoju w kategorii efektywność energetyczna budynków wśród miast z ludnością powyżej 100 tys. mieszkańców. Jury doceniło kompleksowe i konsekwentne działania na rzecz efektywności energetycznej oraz działania edukacyjne skierowane do mieszkańców.
 
 
Na projekt ECO-MIASTO 2016 składa się konkurs ECO-MIASTO, seminaria tematyczne oraz konkurs edukacyjny dla szkół. Polskie samorządy intensywnie działają na rzecz rozwoju zrównoważonego w miastach, co pokazują projekty nadsyłane przy okazji kolejnych edycji konkursu ECO-MIASTO. Wszystkie realizowane inwestycje zgłoszone do konkursu nie tylko wpływają na poprawę stanu środowiska i jakości powietrza, ale także na komfort życia mieszkańców. Ekologiczne inicjatywy były, są i dalej będą potrzebne, zwłaszcza w kontekście wyzwań związanych ze zmianami klimatu, dlatego cieszę się, że polskie i francuskie miasta mogą dzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami w ramach projektu ECO-MIASTO – mówi Pierre Lévy, Ambasador Francji w Polsce.
 
Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.(aP)