Gaz. Bezpieczna energia?

po godzinach | 29.09.2015 08:15

Prezentacja zalet gazu ziemnego jako nośnika energii oraz korzyści z rozwoju nowych, przyjaznych środowisku technologii pozyskiwania energii przyświecał gdańskim eventom i konferencji „Bezpieczna energia z Polską Spółką Gazownictwa”. Organizator, którym jest krajowy operator sieci dystrybucji gazu chciał zwrócić uwagę, zwłaszcza dzieci, na korzyści płynące z bezpiecznego zastosowania gazu ziemnego i odnawialnych źródeł energii.
 
 
Gdański EduPark, już drugi raz w tym roku, zmienił się w centrum ekologicznej zabawy z nauką. Konferencję, jak przystało na tę formę spotkania, rozpoczęły prelekcje ekspertów. Wraz z Radosławem Błądkiem - Mistrzem sieci i instalacji gazowych w Polskiej Spółce Gazownictwa, uczestnicy konferencji odkrywali tajemnice gazu ziemnego. Natomiast Dr inż. Przemysław Robert Dominiczak z firmy E-Engineer Symulacje Komputerowe, znajdującej się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, w bardzo interesujący sposób opowiedział o pozostałych, w szczególności odnawialnych źródłach energii. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję by zadawać ekspertom pytania z zakresu wiedzy o gazie ziemnym oraz o alternatywnych źródłach energii. Wstępem do części doświadczalnej spotkania był widowiskowy pokaz doświadczeń chemicznych przeprowadzony przez dr inż. Annę Mietlarek -Kropidłowską z firmy SmartLab, specjalizującej się w naukowych zmaganiach z nauką.
 
W drugiej części konferencji podczas wystawy interaktywnej na specjalnie przygotowanym stanowisku zaprezentowane zostały przykłady omawianych źródeł energii. Wszyscy uczestnicy konferencji „Bezpieczna energia z PSG” mieli okazję uczestniczyć w specjalnie opracowanych na tę okoliczność Lodowatych Miniwarsztatach z suchym lodem prowadzonych przez edukatorów EduParku.
 
ada/strefa.gda.pl