Gdańsk jest eko!

Anna Dulak

po godzinach | 05.04.2018 11:45

W dniach 17 – 18 marca po raz pierwszy w Gdańsku odbyły się targi kosmetyków naturalnych EKOCUDA. Po trzech udanych edycjach w Warszawie, przyszedł czas, by przybliżyć ideę ekokosmetyków również w Trójmieście. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów – targi przyciągnęły ponad 7 tysięcy osób.

 

© Zuzanna Mierzejewska


Na industrialnej przestrzeni Centrum Stocznia Gdańska rozstawiono kilkadziesiąt stoisk pełnych produktów inspirowanych naturą. Nie były to wyłącznie kosmetyki służące do makijażu, ale przede wszystkim te do pielęgnacji ciała – kremy, balsamy, hydrolaty, ręcznie robione mydła, szampony i odżywki do włosów, sole oraz kule do kąpieli. Nie zabrakło również naturalnych świec czy ekologicznych kubków menstruacyjnych. Wszystkie produkty kusiły swoimi naturalnymi zapachami.


- Od początku naszej ekocudowej działalności przyświeca nam idea szerzenia świadomości w kwestii naturalnych produktów. Targi za każdym razem pokazują, iż ludzi, którzy żyją w stylu eko jest coraz więcej. Dbanie o swoje ciało, a jednocześnie o środowisko to już nie tylko moda na bycie eko, to najczęściej świadomy wybór życia bez chemicznych produktów, zatruwających nie tylko nasze ciała, ale i przestrzeń wokół – mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki Ekocuda. - Bardzo dziękuję trójmiejskiej społeczności za ciepłe przyjęcie. Wraz z wystawcami obiecujemy, że powrócimy do Was z kolejną edycją – dodaje.

 

© Zuzanna Mierzejewska


Uczestnicy Ekocudów mieli okazję wziąć udział również w warsztatach, m.in. z makijażu wykonywanego mineralnymi kosmetykami kolorowymi, wykładach otwartych poruszających tematykę zdrowia i pielęgnacji oraz zasięgnąć porad od specjalistów na stoiskach poszczególnych marek. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład poświęcony pielęgnacji włosów prowadzony przez Agnieszkę Niedziałek, ambasadorkę akcji.

Po edycji gdańskiej czas na Warszawę – tutaj targi odbędą się już w dniach 21-22 kwietnia, tradycyjnie w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Wstęp na targi jest bezpłatny.

 

© Ekocuda
 

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest marka Naturativ, specjalizująca się w naturalnych kosmetykach pielęgnacyjnych. Jedyna polska marka z międzynarodowym certyfikatem naturalności NATRUE.