Jesienne bieganie

po godzinach | 23.10.2015 08:04

Wielbicieli biegania z pewnością nie muszę przekonywać jak wspaniałe jest truchtanie leśnymi ścieżkami wypełnionymi wieloma kolorami jesieni. Trzeba jednak pamiętać, że polska jesień choć piękna- bywa zdradliwa i dlatego strój do biegania to bardzo ważna sprawa.

 

 

 

O czym trzeba pamiętać, gdy chcemy zdrowo biegać jesienią i zimą?

 

ZASADA NUMER 1

 

Nie za ciepło! Musimy pamiętać o tym, że w trakcie ruchu rozgrzewamy cały nasz organizm. Wychodząc na biegową ścieżkę musimy ubierać się adekwatnie do pogody. W ciągu dnia temperatura jest nie jest zbyt wysoka i gdybyśmy szli na spacer, to rzeczywiście trzebaby włożyć coś ciepłego. W przypadku biegania wystarczy jedna warstwa odzieży termoaktywnej. Zasada jest prosta, gdy wychodzimy na dwór - musi nam być trochę chłodno. Jeśli jest nam ciepło to znaczy, że za chwilę... będzie gorąco!

 

ZASADA NUMER 2

 

Nie zmoknij! Jesień to pod względem przemakalności najtrudniejsza pora roku dla biegaczy. Robi się ślisko i mokro. Musimy o tym pamiętać i zabezpieczać przede wszystkim nasze stopy. One najszybciej mogą zmoknąć podczas jesiennych przebieżek. Idealnym rozwiązaniem są buty z nieprzemakalną membraną. Jeśli na to nie możemy sobie pozwolić, to postarajmy się... omijać kałuże!

 

Miłego jesiennego biegania!

 

Jeśli macie zdjęcia z waszych biegowych tras, przysyłajcie do naszej redakcji: redakcja@ecocafe.pl

 


Zobacz też: http://www.ecocafe.pl/byc-ekobiegaczem-7ndash-to-wyzwanie1