Już niebawem poznamy ekologiczne miasta

eco energia | 19.10.2014 07:25

 


Na początku listopada dowiemy się, które polskie miasta zasługują na miano ekologicznych. Właśnie wtedy poznamy samorządy wyróżnione w konkursie ECO-MIASTO 2014.

 

 

W konkursie zostaną nagrodzone polskie miasta, które w największym stopniu kładą nacisk na zrównoważony rozwój. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem? Chodzi o samorządy, które stawiają na inwestycje mające pozytywny wpływ na jakość życia mieszkańców, a przy tym są energooszczędne i przyjazne środowisku.

 

Jak czytamy na stronie konkursu eco-miasto.pl, nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna budynków i gospodarka odpadami. Najlepsze miasta wskażą eksperci m.in. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Ministerstwa Gospodarki. W ubiegłym roku miastami, które najmocniej postawiły na zrównoważony rozwój okazały się: Warszawa, Zamość, Ełk, Kościerzyna i Płońsk.

 

Nagrody zostaną wręczone 4 listopada w siedzibie Ambasady Francji w Polsce, czyli głównego organizatora projektu. O wynikach poinformujemy na ecocafe.pl.