Kaktusy do zadań specjalnych!

eco dom | 08.10.2014 07:36

Czy jest jakaś roślina, która przetrwa rozkojarzenie właściciela? Długie tygodnie suszy i chłodu? Oczywiście - to kaktus, roślina dla pracoholików i zawsze zielona dekoracja!

 

 

 

Jesień to doskonały czas, by przejrzeć nasz domowy kwiatostan. Którym roślinom udało się przeżyć okres wakacji, a które dogorywają na naszym parapecie? Jeśli też patrząc na swoje kwiaty zastanawiacie się, czy dalej powinniście chodować w domu cokolwiek, powinniście tak jak my w redakcji ecocafe.pl pomyśleć o...kaktusach! To rośliny do zadań specjalnych. Przetrwają praktycznie wszystko.

 

Nie kłuje, a koi

 

Dlaczego oczarowały nas kaktusy i postanowiliśmy postawić je w naszej redakcji? Bo to rośliny dla zapominaskich. Nie trzeba ich podlewać zbyt często( są nawet gatunki, które wymagają tylko kilka kropel wody, co dwa miesiące), wyglądają pięknie, w pomieszczeniu, a ponadto są inteligentne! 

 

Z pewnością większość osób myśląc o kaktusach wyobraża sobie suche, bezdrzewne przestrzenie. Oczywiście to naturalne środowisko "kłujących". Nie oznacza to jednak, że nie będą dobrze się czuć w polskim, chłodnym klimacie. Wręcz przeciwnie, zahartowane w trudnych warunkach kaktusy doskonale wtopią się w zimowy krajobraz Polski. Przekonaliśmy się o tym już dawno. Od kilku lat nasza redakcyjna koleżanka hoduje kaktusy na swoim parapecie. Zobaczcie naszą galerię: