Kawałek błękitnego nieba!

po godzinach | 26.10.2015 07:54

Konkurs "Kawałek błękitnego nieba" rozpoczęty - zapraszamy do udziału! Wszystlko zwizane jest z przypadającym 14 listopada Dniem Czystego Powietrza! Ochrona czystego powietrza jest najważniejszym problemem ekologicznym w Polsce.

 

Arka

 

 

Największy eko-problem Polaków

 

Zmieniają się przepisy – jest już ustawa antysmogowa, ale przede wszystkim musi zmienić się świadomość Polaków na temat zagrożeń wywołanych zanieczyszczeniem powietrza przez domowe kotły. Spala się w nich muł, śmieci, odpady i złej jakości węgiel, a wraz z dymem powietrze zanieczyszcza się związkami, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu.

 

Mimo podpisania tak zwanej ustawy antysmogowej (6 października 2015 r.) samorządowcy nie muszą wprowadzać zakazu spalania węgla, a w wielu domach nadal brakuje wiedzy o tym, czym grozi dorzucanie do pieca śmieci i odpadów. Trzeba postawić na edukację ekologiczną młodego pokolenia. Dzień Czystego Powietrza do okazja do tego, by mówić głośno o problemie.

 

Bezpłatne pakiety edukacyjne i konkurs

 

Wiele szkół i przedszkoli organizuje w tym czasie przemarsze i apele, rozdaje mieszkańcom własnoręcznie przygotowane ulotki, przygotowuje wystawy informacyjne. W tym roku dla wszystkich zainteresowanych szkół i przedszkoli Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała BEZPŁATNE PAKIETY EDUKACYJNE.

 

ARKA ogłasza także KONKURS O "KAWAŁEK BŁĘKITNEGO NIEBA".

 

Na autorów i organizatorów najlepszych pomysłów i relacji z obchodów Dnia Czystego Powietrza czeka 10 UNIKALNYCH STATUETEK. Zgłoszenia - relacje wraz ze zdjęciami przyjmowane są do końca listopada na adres: w.owczarz@fundacjaarka.pl. Zostaną zaprezentowane na stronie internetowej i poddane pod głosowanie internautów.

 

Czy wiesz czym oddychasz?

 

Sprzeciwiamy się spalaniu w domowych piecach i kotłach odpadów i śmieci, mułu i złej jakości węgla. Zanieczyszczenia zatruwają:

 

  • powietrze, którym wszyscy oddychamy!
  • warzywa, owoce, zboża i inne produkty rolne, przeznaczone do jedzenia!
  • wodę niezbędną do życia!

 

Wejdź na: www.fundacjaarka.pl/dzien-czystego-powietrza