Zrób coś z niczego!

eco energia | 20.02.2015

 

Uczniowie z całej Polski mogą zmienić niepotrzebne i nieużywane przedmioty w coś unikalnego.

Upcycling znajduje coraz więcej zwolenników. Dzięki takiemu przetwarzaniu, stare nieużywane rzeczy zyskują nową wartość. Stają się przy tym użyteczne, a więc nie trafiają na śmietnik. Upcycling doceniają zarówno majsterkowicze, jak i światowej sławy projektanci. Jest to też idea szczególnie ceniona przez ekologów, bo dzięki niej zmniejsza się ilość odpadów.

Upcykling wzmaga kratywność, dając przy tym ogromną satysfakcję. Szansę na stworzenie niepowtarzalnego przedmiotu użytkowego z nieużytecznych rzeczy daje ogólnopolski konkurs Upcyclingowy Zawrót Głowy. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wystarczy mieć dobry pomysł i wcielić go w życie!

W pierwszym etapie uczestnicy muszą przygotować krótki film przedstawiający: projekt upcyclingowego przedmiotu użytkowego oraz elementy jego tworzenia. Następnie jury wybierze najlepsze drużyny, które podczas finału przedstawią humorystyczną prezentację funkcjonalności swojego projektu. Sama gala finałowa odbędzie się w maju.

Konkurs organizuje Fundacja Dar Edukacji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.upcycling.edu.pl. Zachęcamy do udziału!