Kup deskę! Fundacja Arka pomaga ptakom

eco info | 21.02.2016 21:19

Ptaki mają coraz mniej bezpiecznych miejsc do życia w miastach. Wycinane są drzewa, karczowane krzewy i zarośla, wypełniane betonem zieleńce.

W takim środowisku znalezienie odpowiedniego miejsca na gniazdo jest niezwykle trudne. Gotowe budki lęgowe to sprawdzona i akceptowana przez specjalistów metoda, by stwarzać ptakom bezpieczne miejsce lęgu i wychowania młodych. 

© Fotolia 

Dlatego Fundacja Ekologiczna ARKA staruje z drugą edycją akcji „KUP DESKĘ”. Po sukcesie pierwszej edycji KUP DESKĘ, z przeznaczeniem na budowę domków dla jeży na zimę. -Akcja „KUP DESKĘ” to pomysł, który jesienią bardzo się spodobał. To akcja bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. W tej edycji akcji skupiamy się na pomocy ptakom – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. Lista zagrożonych gatunków ptaków jest coraz dłuższa. Bez należytej ochrony, wyginą bezpowrotnie.

Arka zachęca Polaków do zakupu "wirtualnych desek" na domki lęgowe dla ptaków. Akcję można wspierać na www.kupdeske.pl!  Za zgromadzone środki ARKA chciałaby zbudować ok. 100 budek dla ptaków w zainteresowanych współpracą placówkach oświatowych. Budowa budek będzie pretekstem do zajęć z dziećmi i młodzieżą na temat potrzeb środowiska naturalnego.

Podczas pierwszej edycji KUP DESKĘ Fundacja Ekologiczna ARKA zaadoptowała kilkanaście jeży, którymi troskliwie zajął się Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt - MYSIKRÓLIK w Bielsku-Białej. W całej Polsce powstało 18 domków dla jeży, a obecnie realizowanych jest 25 warsztatów w szkołach, by młodzi ludzie z jeszcze większym zapałem zaangażowali się w ochronę jeży następnej zimy - by zrozumieli potrzeby tych zwierząt, również zagrożonych wyginięciem.

 
(adrka/a)