Miasto bardziej ekologiczne!

eco energia | 02.07.2014 07:53

Ruda Śląska staje się bardziej ekologicznym miastem. Mieszkańcy mogą już lepiej dbać o otaczające ich środowisko. Rozpoczyna się wielka akcja wymiany pieców węglowych na ogrzewanie ekologiczne.

 

 

 

Każdy mieszkaniec, który złoży stosowny wniosek w tej sprawie może liczyć nawet na dwa tysiące złotych dofinansowania z budżetu. Miasto przeznacza na ten projekt w tym roku 200 tysięcy złotych. Przyjęty Program Ograniczania Niskiej Emisji zakłada, że do 2020 roku zostanie zrealizowanych ponad 2 tysiące inwestycji związanych z ograniczeniem niskiej emisji.

 
Bycie „eko” w swoim domu nie jest trudne, wystarczy tylko poszukać ciekawych projektów, które wspomogą zmiany w naszym otoczeniu. Wymiana pieców węglowych w Rudzie Śląskiej, czy wsparcie finansowe instalacji solarów na dachach mieszkańców Myszkowa pokazują, że bycie eko jest łatwe i opłaca się każdemu.
 
 
W większości śląskich miast realizowane są projekty wspomagające ekologiczne zmiany. Trzeba tylko otworzyć oczy i nie bać się koloru zielonego! Czekamy na informacje z Waszych miast: redakcja@ecocafe.pl