Miasto Ogród – impreza przyciągnęła tłumy

eco samorząd | 28.04.2016

W kwietniu na szczecińskich ulicach miało miejsce wydarzenie MIASTO OGRÓD w ramach którego odbył się ZIELONY EVENT. Odbywająca się na trzech placach impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów. 
 
 
„ Na Alei Kwiatowej, która pełniła funkcję Strefy Animacji i Edukacji, prezentowały się instytucje ze świata nauki oraz floryści: było m.in. stoisko Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach, Katedry Ogrodnictwa ZUT czy Zielonego Kombinatu. Przy zegarze słonecznym można było podziwiać instalacje przestrzenne z kwiatów czy nawet trzcin. Ich autorkami były florystki. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach malarskich, florystycznych czy produkcji cukierków. Równolegle funkcjonowało stoisko ecoszczecin.pl, gdzie mieszkańcy mogli dowiedzieć się wszystkiego o systemie gospodarowania odpadami komunalnymi. Wielu szczecinian skorzystało z możliwości oddania elektroodpadów, biorąc udział w akcji „Kwiat za grat”. W zamian za elektrośmieci otrzymywali sadzonki kwiatów. Mieszkańcy przekazali w ten sposób ponad 700kg zużytego sprzętu. Zielony event odbywał się także w dwóch innych miejscach: na Placu Żołnierza, gdzie powstał Eco Market oraz na Placu Lotników,  który utworzył strefę Green Market. Na Placu Żołnierza ustawionych było 20 drewnianych domków, w których swoje produkty oferowali m.in. producenci zdrowych, naturalnych soków, przetworów, miodów, przypraw, syropów, wędlin, olejów, win, serów, a także twórcy eco lampionów, witraży, drewnianych zabawek i ozdób oraz naturalnej, certyfikowanej odzież z bawełny ekologicznej.
 
Na placu Lotników, w „części zielonej” znajdowały się stoiska z drzewkami, sadzonkami, ziołami, krzewami ozdobnymi i owocowymi, a ekologicznymi nawozami, oświetleniem i meblami ogrodowymi, kosiarkami automatycznymi. W ofercie wystawców znalazło się blisko 60 gatunków ziół, w tym aż 15 rodzajów mięty.”
 
Międzynarodowe Targi Szczecińskie Sp. z o. o.
Marta Tarka
Specjalista ds. promocji
 
mts
 
Wystawcy to osoby propagujący zdowy styl życia. Oferowane przez nich produkty charakteryzowały się wysoką jakością. Wytwarzane z naturalnych surowców często tradycyjnymi metodami.
 
Agnieszka Korzeniewska