Na grzyby!

po godzinach | 28.08.2014 07:25

Wrzesień to najlepszy czas na... grzybobranie! Wielbiciele prawdziwków, podgrzybków, borowików i maślaków z pewnością w pierwszy weekend września wybiorą się do Kalet na Śląsku. Tam odbędzie się wielkie GRZYBOBRANIE!

 

 

 

To już IV edycja imprezy. Rodzinne Grzybobranie w Gminie Kalety odbędzie się w pierwszy weekend września (6-7). Celem dorocznych spotkań wielbicieli grzybów jest promocja takiej formy spędzania czasu, a także edukacja ekologiczna. Członkowie Stowarzyszenia "Nasze Kalety" - organizatorzy imprezy będą uczyć uczestników zabawy prawidłowych zachowań w lesie i szacunku dla środowiska naturalnego.

 

Gdzie będziemy zbierać grzyby?

 

IV Rodzinne Grzybobranie odbędzie się w tym roku na terenach leśnych w dzielnicach Zielona i Truszczyca. Uczestnicy spotkanie nie dość, że będą mogli zbierać grzyby do woli to jeszcze wezmą udział w konkursach z nagrodami. Honorowy patronat nad IV Rodzinnym Grzybobraniem sprawuje Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz. 

 

 

 

Na grzyby zaprasza portal ecocafe.pl Przypominamy także, żeby zbierać grzyby tylko te, które znamy. Jeśli mamy wątpliwości, czy grzyb jest jadalny lepiej go nie zabierajmy. A gdy jest już w naszym koszyku poprośmy o pomoc w ocenie przydatności do spożycie kogoś kto na tym się zna. Pamiętajmy też, że grzyby dla nas trujące i niejadalne są w lasach potrzebne i stanowią ich ozdobę. Nie niszczmy ich.