Największy eko targ w Polsce już działa!

eco dom | 08.11.2014 17:05

Ponad dwa tysiące osób odwiedziło w pierwszym dniu funkcjonowania Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie. To największa w Polsce hala targowa, w której sprzedawane są produkty ekologiczne. 
 
Zobacz film i galerię zdjęć!
 
 
W hali Eko Bio Organic Centrum kupić można warzywa, owoce, pieczywo oraz różnego rodzaju mięsa, wędliny i sery. Oferta ma być modyfikowana sezonowo. Obekt jest ogrzewany, więc zimą panują tam bardzo dobre warunki zarówno dla Klientów jak i sprzedawców. Ponadto w centralnym punkcie targowiska powstał pokój zabaw dla dzieci. Gdy rodzice robią zakupy, dzieci spędzają czas z animatorką. 
 
Uroczystemu otwarciu hali targowej towarzyszyły warsztaty kulinarne dla najmłodszych, które mają odbywać się cykliczie. Pojawili się także producenci serów z Holandii prowadzą cy gospodarstwo z hodowlą krów mlecznych i serowarnią. To biznes rodzinny, którego tradycje sięgają aż 400 lat! Smak serów, które przywieźli Holendrzy trudno opisać- delikatne, armoatyczne, rozpływają się w ustach! O ich wyjątkowości stanowi fakt, że wyprodukowane są w gospodarstwie posiadającym certyfikat Biodynamic Demeter. 
 
Filozofia Biodynamic Demeter zakłada zwiększony nacisk na jakość, a nie ilość produktów wytarzanych w danym gospodarstwie. Zak towarowy Demeter gwarantuje wysokie standardy czystości w gospodarstwie oraz najwyższą, systematycznie kontrolowaną jakość wytworzonych produktów.
W mikołowskim Eko Bio Organic Centrum byli także polscy producenci żywności tacy jak: Gawor, Polskie Eko Zagrody, BioPiwo, Aronia Aroniowe Pole, Wąsag czy Lemonia.
 
Pomysłodawcą eko targu jest Bogdan Smolorz, piekarz z Guryni Wielkiej w województwie opolskim. Jego piekarnia posiada certyfikaty produkcji ekologicznej dla 60 produktów. Dotąd piekarz z Guryni sprzedawał swoje produkty – poza sklepami firmowymi i punktami partnerskimi, także na BioBazarze w Warszawie i Katowicach.
 
Hala targowa przy ulicy Kościuszki 61 w Mikołowie czynna jest w soboty od 8 do 15. Z Katowic, w kilkanaście minut dojechać można do niej drogą krajową 81.
 
Zobacz galerię zdjęć!
 
fot. Justyna Adamska
 
(jp)