Niezwykła ścieżka w niezwykłym miejscu!

za oknem | 10.10.2014 07:07

Zapraszamy wszystkich do Czernicy w w województwie śląskim. Właśnie tam otwarto niezwykłą ścieżkę edukacyjną. Spacer po okolicznych, bardzo zielonych terenach da odpowiedź na pytanie: "O czym szumią czernickie drzewa"?

 

 

Ścieżka edukacyjna to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz i Ośrodka Kultury Zameczek, dofinansowane przez WFOŚiGW w Katowicach kwotą 17 000 zł. Pieniądze w tym miejscu zostały wyjątkowo dobrze wydane. Zbudowano ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną z 9 tablicami dydaktycznymi na terenie przyzamkowego parku w Czernicy.

 

Dodatkowo powstała także trasa questingowa po parku. Co to takiego? Questing to nowy sposób podejścia do produktu turystycznego w oparciu o lokalne walory przyrodnicze czy zabytki. Questing to zwiedzanie, edukacja, aktywny wypoczynek i promocja dziedzictwa w jednym. Trasa o nazwie „Spacery córek barona von Toth po zameczkowym parku” prowadzi po nowopowstałej ścieżce edukacyjnej. Wspólnie odkrywamy zakamarki parku i rozwiązujemy zagadki, nie tylko przyrodnicze. W trakcie zabawy trzeba także znaleźć ukryte pieczątki, które potem są wbijane w ulotce questingowej.

 

W Czernicy każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy wszystkich do spaceru po ścieżce. Kto wie, co odkryjecie słuchając szumiących czernickich drzew?

 

fotografie dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz