Obieżyświat w Beskidach

po godzinach | 09.01.2015 07:56

Już 26 stycznia o godz. 18:00 w żywieckim MCK-u odbędzie się I edycja spotkań  z doświadczonymi globtroterami, dla których podróżowanie dookoła świata nie ma tajemnic. Dodajmy, że swoje wojaże realizują przy użyciu przeróżnych środków transportu od stóp, poprzez końskie kopyta, motocykle, skończywszy na... traktorze.


Gośćmi pierwszej edycji spotkań pod znakiem wypraw, ekspedycji i wojaży będą obywatele świata z krwi i kości: Piotr Śliwiński oraz Marcin Obałek. Obaj panowie mają na swoim koncie liczne podboje najodleglejszych zakątków świata i to właśnie tematyka ich wypraw zainauguruje I edycję spotkań z cyklu „Obieżyświat w Beskidach”.

Prezentując nam wielobarwność i piękno tego świata, którego poznawanie stało się ich życiową pasją. Po raz pierwszy publiczność zgromadzona w MCK-u będzie miała okazję nie tylko obejrzeć niesamowitą galerię zdjęć z podróży i wysłuchać opowieści  o najodleglejszych zakątkach ziemi, ale będzie również aktywnie uczestniczyć w tym spotkaniu poprzez rozmowę z zaproszonymi gośćmi. Ich doświadczenie podróży może się okazać bezcenną wskazówką dla wszystkich chcących zrealizować swoje marzenia o dalekich wyprawach. 


W temat podróży wprowadzi nas rockowy zespół Black Bee, która zagra podczas I edycji spotkań z podróżnikami znane wszystkim hity, takie jak choćby „Wild thing” czy „Passanger”. W trakcie całego wydarzenia będzie także okazja do obejrzenia unikatowej wystawy zdjęć Beskidów. 


Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: www.turystyczno.pl/obiezyswiat
 

 


Podróżnicy:
 

Piotr Śliwiński – Krakowianin, pasjonat przygody, podróży i sportów ekstremalnych. Inżynier Budownictwa Lądowego, przedsiębiorca, fotograf, szachista. Od 2006 roku odbył już siedem wypraw dookoła świata, podróżując m.in. autostopem, rowerem, motocyklem.. Podróżuje spontanicznie, bez planów czy przewodników, zdając się na dobre serce i pomoc lokalnych ludzi.


Marcin Obałka – Poznaniak, podróżnik, pilot wycieczek i obrońca przyrody. Przewodniczący Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz członek zarządu Fundacion Munde Puro w Boliwii. Szef wyprawy „Dookoła świata- Traktoriada 2001" i „Konno Dookoła świata”. Uczestnik wielu interesujących podróży m.in. „Jedwabnym szlakiem do Indii czy „Koleją transsyberyjską nad Bajkał i w góry Wschodniego Sajanu”.Anna Trzop