Obieżyświat w Beskidach!

po godzinach | 24.03.2015 08:42

 

Przyszedł czas na kolejną II edycję "Obieżyświata w Beskidach". W naszą kolejną już podróż z zaproszonymi gośćmi wyruszymy 28 marca (sobota) o godzinie 18:00 w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Tym razem to pełne emocji spotkanie odbędzie się pod znakiem podróży motocyklowych - o swoich wojażach opowiedzą nam ONA I ON, czyli para motocyklistów: Barbara Grad i Piotr Kowalczyk.

 

 

Piotr od 2000 roku związany z motocyklami, a właściwie jednym Yamahą XTZ600 Tenere. Fotoreporter, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Ciekawość świata zaprowadziła go na afrykańskie bezdroża Maroka, Gambii, Senegalu, a ostatnio także do Chin, Mongolii i Kirgizji.

 

Barbara jak sama o sobie mówi 'od zawsze na walizkach', ale dopiero od kilku lat na dwóch kołach, marzycielka i niepoprawna optymistka. Pół roku od zakupu swojego pierwszego motocykla porzuciła ciepłą posadkę bankiera i rozpoczęła największą przygodę swojego życia, która trwa do dziś. Maroko, Mauretania, Senegal, Gambia i Azja Centralna to dopiero początek jej podróży.

 

Tak, jak przy okazji I edycji "Obieżyświata w Beskidach" - pamiętają Państwo zapewne słynny eksperyment z maczetą - na naszą widownię będą czekać niespodzianki. Wstęp jest wolny!

 

Organizatorzy wydarzenia: Anna Trzop, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.