Ogród przed Pałacem Kultury i Nauki

po godzinach | 03.06.2015 07:00

miastoiogrod.pl

Wielki ogród powstanie przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.


Ogród przed Pałacem Kultury? Otwarte dla wszystkich koncerty, debaty, spotkania, warsztaty, wspólne biesiadowanie w zielonej scenerii kamiennego placu? A może własny ogródek w centrum miasta? To wszystko będzie możliwe tego lata dzięki synergii miejskiego projektu „Plac Defilad” i zasilanego przez BMW i3 projektu „Miasto i Ogród”.  Wspólne działania ruszają już w najbliższy weekend, 6-7 czerwca.
 
Plac Defilad to nazwa dobrze wszystkim znanego miejsca na mapie Warszawy, ale też zainicjowany w 2014 roku cykl wydarzeń pod wspólną nazwą „Plac Defilad”. Jego ideą jest ożywienie centrum miasta - stworzenie otwartej, służącej mieszkańcom przestrzeni miejskiej w centralnym punkcie Warszawy.  
 
Niezbyt przyjazna, betonowa przestrzeń będzie zmieniona w ogród ze stolikami, siedziskami, zielenią. Odbędą się sprawdzone w ubiegłym roku plenerowe projekcje filmowe, weekendowe śniadania, debaty na ważne dla mieszkańców tematy, wydarzenia muzyczne. Nowością będą cykle sportowe i taneczne, otwarte dla wszystkich chętnych. Program będzie atrakcyjny dla osób w różnym wieku, zarówno dla warszawiaków, jak i turystów, którzy latem tłumnie odwiedzają stolicę i swoje pierwsze kroki często kierują w stronę Pałacu Kultury i Nauki.
 
W pierwszym sezonie w ramach projektu odbyło się ponad 80 wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 60 artystów i kilkadziesiąt tysięcy odbiorców. W drugim, rozpoczynającym się właśnie sezonie, wróci 25-metrowy stół, który stał się symbolem otwierania tego miejsca na mieszkańców.
 
Wspólne działania „Placu Defilad” oraz „Miasta i Ogrodu” zostaną zainaugurowane weekendem sadzenia roślin w ogrodzie 6-7 czerwca, a już 20 czerwca z okazji Nocy Świętojańskiej na Placu Defilad planowana jest elegancka kolacja z muzyką na żywo, piękną aranżacją przestrzeni, stołami wśród kwiatów i niezwykłym menu opartym o motywy roślinne i kwiatowe. W pierwszy dzień lata, 21 czerwca, zapraszamy natomiast na warsztaty z miejskiej hodowli pszczół i przejażdżki elektrycznym BMW i3. 
 
(ad)