Opole: Energetyczny bieg

eco firma | 04.07.2016 09:00

Ośmiuset uczestników wzięło udział w dorocznym Biegu Opolskim, który w miniony weekend budził emocje uczestników i kibiców już po raz czternasty. Mimo upału, liczba biegaczy osiągnęła rekord i to w każdej kategorii imprezy.
 
Najwięcej, bo ponad pół tysiąca zawodników wzięło udział w głównej konkurencji, czyli biegu na dystansie 10 kilometrów. Wśród nich znalazła się ponad 20 osobowa ekipa Energetyki Cieplnej Opolszczyzny - jednego ze sponsorów wydarzenia, która wyróżniała się pomarańczowymi strojami w barwach firmowych oraz determinacją. Najstarszy z zawodników ECO - Włodzimierz Bartoszewicz ma 65 lat. 
- Co roku wspieramy Bieg Opolski i bierzemy w nim udział w szlachetnym celu - mówi Anna Monkiewicz z ECO. - W 2015 r. dochód z wpisowego przeznaczony został na remont opolskiej katedry - dodaje Artur Góralczyk ze Stowarzyszenia Bieg Opolski, w tym roku oddajemy go dzieciom. Dzięki ECO i biegaczom jedenaścioro z nich po raz pierwszy w życiu pojedzie na kolonie letnie. Cieszymy się, że znaleźliśmy sponsora, który nie tylko rozumie potrzebujących i potrafi dostarczać im radość, ale też promuje Bieg Opolski i Wyspę Bolko - fantastyczne miejsce, w jakim dzieje się nasze doroczne sportowe święto. 
 
 
Radość organizatorów podzielali uczestnicy. Mirosław Romanowicz - dyrektor Oddziału Lubuskiego Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, biega od pięciu lat. Startował w wielu zmaganiach, ale Bieg Opolski uznaje za imprezę, która generuje szczególne wydzielanie endorfin - zarówno tych produkowanych przez aktywność fizyczną, jak i tych wynikających z możliwości dedykowania własnego wysiłku celom filantropijnym. To niezwykle energetyczny bieg - twierdzi, zapowiadając swój udział w kolejnych edycjach. 
 
(ae)