Poczuj wolność - w Katowicach powstaje Flyspot!

eco info | 28.07.2015 14:30

Za rok w Katowicach zostanie uruchomiony Flyspot – najnowocześniejszy na świecie symulator swobodnego spadania.
 
Flyspot to symulator swobodnego spadania - fazy lotu spadochronowego, która następuje po wyjściu z samolotu a przed otwarciem czasy 3 kilometry niżej. Jest to urządzenie do spełniania odwiecznego marzenia człowieka o swobodnym unoszeniu się w powietrzu. To co odróżnia loty we Flyspot od tradycyjnego skoku spadochronowego to brak ryzyka, jakie niosą za sobą sporty lotnicze. Obiekt oprócz funkcji sportowo – rekreacyjnej umożliwiać będzie także realizację szkoleń i konferencji.
 
Niekwestionowaną zaletą Flyspot jest fakt, że korzystać z niego będą nie tylko miłośnicy sportów ekstremalnych. Z usług Flyspot będzie mógł skorzystać każdy, kto będzie miał ochotę samodzielnie unieść się w powietrze.
 
 
Flyspot Katowice realizowany jest w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie lotnicze. Te zastosowane w inwestycji opierają się na rozwiązaniach firmy Indoor Skydiving Germany, z wykorzystaniem sprzętu niemieckich koncernów HOWDEN i SIEMENS. Dzięki nim warunki panujące w tunelu będą realistycznie odzwierciedlać te panujące w trakcie skoku spadochronowego.
 
Michał Braszczyński, prezes Flyspot podkreśla, że jest to bardzo wymagające przedsięwzięcie. – Z jednej strony musieliśmy zmierzyć się z technologią, bo zależało nam, żeby nasz produkt był naprawdę najlepszy na świecie. Kluczową kwestią jest stworzenie doskonałej symulacji warunków jakie panują na wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią w czasie skoku spadochronowego. Udało nam się osiągnąć stabilność i równomierność strug powietrza w całym przekroju tunelu, na poziomie nieosiągalnym dla innych istniejących na świecie obiektów. Kolejną przewaga Flyspot jest niepowtarzalny zespół, który skompletowaliśmy w Polsce. W międzynarodowych szeregach Flyspot są najlepsi instruktorzy i zawodnicy z całego świata. Nasze bezkompromisowe podejście i zaangażowanie w projekt przekonało ich, że warto pracować właśnie nas Wisłą.
 
W ciągu ponad roku działalności warszawski Flyspot odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Ponad połowa z nich to cudzoziemcy przyjeżdzający do Polski specjalnie po to, aby skorzystać z najnowocześniejszego tunelu aerodynamicznego świata i rozwijać swoje umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów.
 
- Celem naszych działań jest dostarczanie ludziom emocji i wrażeń, które do tej pory były dla nich właściwie niedostępne. Wśród naszych klientów są naprawdę wszystkie grupy wiekowe, od 3 – latków po 93 – latków. To niesamowite jak szczęśliwi wychodzą po locie w tunelu. Cieszę się, że przy okazji promujemy Polskę i przyciągamy nad Wisłę obcokrajowców – zwraca uwagę Michał Braszczyński, prezes Flyspot. Zainteresowanie, z jakim się spotkaliśmy potwierdziło, że przyjęta przez nas strategia – stworzenia miejsca supernowoczesnego, ze świetną, międzynarodową kadrą, ale przede wszystkim przyjaznego i otwartego, działa bez zarzutu. Dlatego rozszerzamy projekt o Katowice, chcąc stworzyć z Polski europejskie centrum indoor skydivingu – podsumowuje.
 
flyspot.com
 
Sam projekt architektoniczny Flyspot Katowice będzie już wart uwagi. Analogiczny budynek w Warszawie, zaprojektowany przez najlepszych polskich architektów został m.in. nominowany do nagrody architektonicznej Miesa Van Der Rohe czy konkursu Sztuka Architektury 2014. Budowa całego obiektu rozpocznie się jeszcze w tym roku i podobnie jak w stolicy potrwa ok 12 miesięcy.
 
Flyspot.com/ad