Pomysły na eko-prezenty!

Anna Dulak

do poczytania | 16.12.2016 18:18

Święta to magiczny czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Właśnie wtedy pragniemy wyrazić, jak bardzo są oni dla nas ważni. Wyrazem tego są prezenty wręczane sobie nawzajem. W sklepach możemy spotkać się z ogromnym wyborem różnych produktów – od zabawek dla najmłodszych, przez kosmetyki, biżuterię, urządzenia elektroniczne, aż po żywność. Nadmiar możliwości sprawia, że często gubimy się w zakupach, albo dajemy za wygraną, wybierając kolejny oklepany podarunek. W efekcie podarunek nie satysfakcjonuje ani nas, ani osoby, która go otrzymuje. Alternatywę, odświeżenie lub całkowitą nowość w świątecznych propozycjach mogą stanowić gadżety ekologiczne. To świetny sposób, aby w oryginalny i niecodzienny sposób ponownie wykorzystać surowce, a przy okazji zadbać o środowisko.


Poniżej prezentujemy pomysły na świąteczne eko-prezenty, a także gadżety sylwestrowe, które szczególnie przypadły nam do gustu – niech staną się inspiracją również dla Was!

1.    Szkocka wełna
Recyklingowa, szkocka, w 100 % naturalna wełna może posłużyć za materiał do kosmetyczek, saszetek, piórników. I wcale nie musimy decydować się na tradycyjną szkocką kratę – wzorów do wyboru jest mnóstwo!

ⓒ DekoEko

2.    Torebki z… puszek
Zachwycają precyzją i misternym wykonaniem. Torebki o różnych rozmiarach wykonane są z kluczyków od puszek do napojów. Świetny sposób na wykorzystanie zużytych puszek!

ⓒ DekoEko

3.    Biżuteria z drewna
Klasyczna, subtelna biżuteria sprawdza się zawsze. Jeśli dodatkowo jest wykonana z ekologicznego materiału, musi imponować. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie wybór zawieszki.

ⓒ DekoEko

4.    Kieliszki do wina
Przykład wykorzystania bezzwrotnych butelek. Czaszka i nóżka to odwrócona butelka, a stopkę wykonano z drewna. Wprost idealne do wigilijnej kolacji czy zabawy sylwestrowej.

ⓒ DekoEko 

5.    Naczynia na przekąski
Miseczki lub talerze wykonane są z butelek. Efektowne i bardzo użyteczne wykorzystanie tego produktu.


6.    Kosze wiklinowe
Na zakupy, gazety, a nawet pranie – kosze przydadzą się w wielu sytuacjach. Są nie tylko praktyczne i wytrzymałe, ale też unikatowe – wykonano je z wikliny makulaturowej.


7.    Biżuteria industrialna
Styl industrialny zyskuje na popularności. Połączenie przeszłości z nowoczesnością stanowi niezwykle efektowną i oryginalną całość. Dla kobiet sprawdzą się kolczyki, bransoletki i wisiorki, z kolei dla panów idealnym rozwiązaniem będą spinki do mankietów. Klasyka i nowoczesny design w jednym.


Pamiętajcie, że również przy zakupie kosmetyków możecie wybrać te ekologiczne, z naturalnych składników. W roli prezentu lub przekąsek na zabawie sylwestrowej świetnie sprawdzi się także ekologiczna żywność, która z pewnością wyjdzie gościom na zdrowie!