Protest: NIE dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej

eco energia | 30.05.2015

NIE dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej - pod takim hasłem przed Sejmem protestowali członkowie Klubu Gaja z Wilkowic koło Bielska-Białej. Dzięki protestom oraz petycji nowelizacja ustawy Prawo Łowieckie zamiast trafić do drugiego czytania, została cofnięta do konsultacji z samorządami.
 
Podczas manifestacji pojawili się m.in. Posłowie Paweł Suski (PO), Marek Suski (PiS), Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka oraz Senator Grzegorz Wojciechowski, którzy zapewniali, że nie dopuszczą do przeforsowania nowelizacji w obecnym kształcie.
 
klubgaja.pl
 
Wicemarszałek Wanda Nowicka podczas przemówienia zwracała uwagę na konieczność wprowadzenia zakazu udziału dzieci w polowaniach, zakazu polowania na prywatnym terenie bez zgody właściciela, zakazu używania niezwykle szkodliwej dla środowiska amunicji ołowianej oraz organizowania polowań zbyt blisko zabudowań mieszkalnych.
 
"Pracujemy nad poprawkami do ustawy i deklaruję, że takie poprawki złożę" – zapewniła Wanda Nowicka. Zgromadzeni przed Sejmem uczestnicy manifestacji skandowali m.in. hasła: "Zwierzę nie jest rzeczą, zwierzę nie jest tarczą!", "Nie zabijaj dla rozrywki, nie zabijaj dla zabawy!", "Pozyskiwanie-zabijanie!", "Polowania nie dla dzieci!" czy "Nie strzelajcie w nasze domy!". Manifestacja zorganizowana została przez organizacje zrzeszone w koalicji Niech Żyją! i organizacje ochrony praw dziecka: Komitet Ochrony Praw Dziecka, fundację Dzieci Niczyje, UNICEF Polska, Stowarzyszenie na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
 
"W tej chwili ważne są dalsze działania np. podpisywanie petycji dotyczącej nowelizacji Prawa Łowieckiego. Powinniśmy także  pisać listy i maile do lokalnych posłów i senatorów z zapytaniami o ich stosunek do ochrony zwierząt i środowiska - w ten sposób dowiemy się w kogo warto zainwestować nasz głos podczas jesiennych wyborów" – podkreślał Jacek Bożek z Klubu Gaja.
 
 
Petycję można podpisać pod adresem: www.petycjeonline.com/dosc_rzadow_lobby_mysliwskiego
 
Zobacz zdjęcia z manifestacji!
 
 
(ad/klub gaja)