Selfie ze „Smoczycą”

eco energia | 01.06.2016 14:00

Niemal setka dzieci z Opola wzięła udział w świątecznej wycieczce, jaką z okazji Dnia Dziecka zorganizowała dla nich Energetyka Cieplna Opolszczyzny. Zaproszenie tym razem pojawiło się na profilu spółki (ECO - ciepło, które lubię) w mediach społecznościowych i tak szybko rozprzestrzeniło w Internecie, że w ciągu pierwszej godziny odpowiedziało na nie kilkadziesiąt chętnych. 
 
Opolski koncern ciepłowniczy przygotował dla najmłodszych gości specjalną odsłonę spektaklu “Gajowy Badura”, czyli przedstawienia edukacyjnego wyreżyserowanego i zrealizowanego przez Teatr EKO Studia z Opola. Sztuka, promująca ekologię, segregację odpadów oraz bezpieczeństwo i oszczędzanie ciepła systemowego - jak zwykle wywołała burzę braw. Równie atrakcyjna okazała się wycieczka “ścieżką ciepła: od węgielka do kaloryferka”. Dzieci miały okazję zobaczyć jak działa wywrotnica kolejowa, zrobić selfie w lokomotywie oraz przywitać się ze „Smoczycą” - sędziwą, acz niezawodną ładowarko – zwałowarką. Zobaczyły też pracujące w ciepłowni urządzenia oraz poznały wszystkie tajemnice powstawania ciepła produkowanego w ECO. Nie zabrakło oczywiście słodkiej niespodzianki.
 
Atrakcje Dnia Dziecka wpisują się w program działań przedsiębiorstwa na rzecz najmłodszych. Poza popularnym i granym w całej Polsce spektaklem opowiadającym przygody gajowego Badury, ECO blisko współpracuje z placówkami oświatowymi, które ogrzewa; sponsoruje najciekawsze inicjatywy ich społeczności i zawsze chętnie zaprasza dzieci do siedziby firmy.  
 
 
(pe)