Spływ kajakowy. Sposób nie tylko na weekend.

po godzinach | 17.05.2015 20:11

Szum wody, odgłosy ćwierkających ptaków i dzika przyroda dookoła. Spływ kajakowy doliną Małej Panwi to sposób na aktywny odpoczynek w zgodzie z naturą. I to dla każdego.
 
Zawadzkie – to najlepszy na południu Polski kierunek dla tych, którzy mają ochotę na wyjątkowe doznania, przy odrobinie wysiłku. W mieście i sąsiednich miejscowościach działa kilka firm, które wypożyczają kajaki. Każda oferuje kilka tras w zależności od tego na jak długi spływ nastawieni są klienci. Poszczególne odcinki nieznacznie różnią się też stopniem trudności, choć generalnie Mała Panew jest przyjazna dla początkujących i amatorów kajakarstwa, którzy na wycieczkę chcą zabrać małe dzieci. To także dobre miejsce dla szkolnych wycieczek, bo rzeka jest bezpieczna. Ma średnio zaledwie 50 centymetrów głębokości, czyli wody jest w niej po kolana.  Kajaki można wynajmować w weekendy, ale nie ma też problemu by popływać w tygodniu.
 
Przykładowe trasy jednej z firm prezentujemy na zdjęciu. 
 
talent-kajaki.pl
 
Na spływ najlepiej zabrać wygodne obuwie, strój kąpielowy i bawełnianą koszulkę. Bywa, że wieje lub pada deszcz. Wówczas warto zabrać bluzę, a w ekstremalnej, czyli deszczowej sytuacji, pelerynę. Nawet w deszczu kajakowy spływ ma swój urok. 
 
Aparaty fotograficzne i telefony komórkowe warto zabezpieczyć w wodoszczelnym opakowaniu, które kupić można w sklepach sportowych lub na przystaniach.
 
Zobaczcie też film, bo atmosfera spływu jest, za każdym razem, wyjątkowa!
 
 
Gdzie wypożyczyć kajaki?
 
Polecamy sprawdzone firmy:
www.talent-kajaki.pl
www.ziaja-kajaki.pl
 
(p)