Świąteczna Akademia Upcyklingu

eco energia | 30.11.2015 13:54

Nawet z odpadów można przygotować wyjątkowe ozdoby, a z pozoru niepotrzebne przedmioty wcale nie muszą trafiać do kontenera czy na wysypisko. Fundacja Ekologiczna ARKA oraz dizajnerka Karina Haczek startują ze Świąteczną Akademią Upcyklingu.
 
© babbelfisch
 
Ozdoby z opadów
 
Co dwa dni w mediach społecznościowych i na profilach ARKI będą pojawiać się pomysły i filmiki instruktażowe zachęcające do przygotowania oryginalnych, świątecznych ozdób choinkowych z … odpadów. Akcja podsumowuje ogólnopolską kampanię „Nie bądź jednorazowy” i  jest świetnym uzupełnieniem prowadzonej już po raz 11-ty akcji Choinki Nadziei.
 
W naszych kampaniach dotyczących ograniczania ilości odpadów i ich właściwej segregacji w tym roku uczestniczyło ponad 300 000 młodych osób – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. Teraz startując z Świąteczną Akademią Upcyklingu chcemy to podsumować i świętować. Jest to także dodatkowy element akcji Choinki Nadziei, którą od 11 lat prowadzimy z Lasami Państwowymi. Namawiamy uczestników akcji, aby ich ozdoby choinkowe były właśnie jak najbardziej ekologiczne - dodaje.
 
Pomysły na niedrogie ozdoby świąteczne
 
"Świąteczna Akademia Recyklingu" to dziesięć kreatywnych pomysłów na niedrogie ozdoby świąteczne, ale też na wspólne, rodzinne działanie.
Zapraszamy do oglądania naszych filmów - mamy nadzieję, że zainspirują Was do twórczego przetwarzania niepotrzebnych materiałów w piękne, użyteczne przedmioty i dekoracje – przekonuje Karina Haczek.
 
Upcykling to twórcza odpowiedź na ekologiczny kryzys. Pozwala on przedłużyć życie przedmiotów, co w czasach nadprodukcji i zanieczyszczenia środowiska odpadami produkcyjnymi jest szczególnie ważne.
 
Projekt organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.  Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska, a Partnerem Merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA.
 
(ada/arka)