Wakacje z żeglowaniem

eco energia | 25.07.2015 08:29

fotolia

Wakacje to najlepszy moment na obcowanie z przyrodą i zwiększenie świadomości ekologicznej. Dlatego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach co roku dofinansowuje wypoczynek dzieci i młodzieży.


Sosnowe lasy, czyste powietrze i woda to najlepsze warunki na udane wakacje najmłodzszych. Jednym z takich miejsc jest Harcerski Ośrodek Wodny w Poraju, w którym wypoczywają uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. To tutaj uczą się żeglować, śpią w harcerskich namiotach i śpiewają szanty.

Najwięcej czasu spędzają na wodzie. Krok po kroku, uczą się manewrowania jachtem, by w przyszłości otrzymać patent żeglarski. Chociaż nauka żeglarstwa nie jest prosta, to do Poraja przyjeżdzają dzieci z całej Polski. Podczas dwutygodniowego pobytu biorą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Pod okiem instruktorów odbywają krótkie rejsy i szlifują swoje umiejętności.


Ośrodek w Poraju jest jednym z kilku prowadzonych przez Śląską Chorągiew ZHP. Funkcjonuje między innymi dzięki wsparciu, jakiego od wielu lat śląskim harcerzom udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.