Wirtualna podróż na łono natury

15.09.2015 08:22

Przemysław Adamski

Można już wybrać się w wirtualną podróż na łono natury. W ramach programu „Po stronie natury” powstała interaktywna mapa wycieczek po Beskidach przygotowana przez autorów bloga Podrozniccy.com. Firma Żywiec Zdrój wraz Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi oraz partnerem wspierającym – PTTK zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z uroków przyrody nie tylko na górskich i leśnych szlakach, ale również w mieście.


Ania i Jakub, autorzy bloga http://podrozniccy.com po raz kolejny w ramach programu „Po stronie natury” wcielili się w rolę przewodników i przygotowali propozycje interaktywnych ścieżek w oparciu o szlaki w Beskidzie Śląskim oraz Żywieckim oraz o jedno miasto – Cieszyn Śląski. Do wyboru jest pięć wycieczek  – dla rodziców z dziećmi, pieszych, kierowców, rowerzystów i „miastowych”. 


Poruszając się po wirtualnej mapie na zdjęciach zobaczymy m.in. Halę Miziową, rezerwat Pilsko, Górę Pięciu Kopców, Halę Boraczą czy wodospad w Sopotni Wielkiej, a także liczne parki w Cieszynie Śląskim – m.in. Park pod Wałką, św. Trójcy czy Liburnia. W materiale nie zabrakło również elementów edukacyjnych – opisów mijanych miejsc i porad jak być w zgodzie z naturą na trasie.


Więcej informacji na http://podrozniccy.com/pl/wglabnatury.