Wisła: Górska Przygoda już po raz trzeci

Anna Dulak

do poczytania | 10.11.2016 18:15

Już w ten weekend w Wiśle odbędzie się trzecia edycja imprezy biegowej „Górska Przygoda”. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej pasjonatów biegów górskich i Nordic Walking. W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji!

ⓒ Sport Pełen Pasji

Jak co roku, bieg górski połączony zostanie z zawodami Nordic Walking. Długość trasy biegowej wyniesie 17 km, z kolei trasa Nordic Walking liczyć będzie 12,5 km. - Jak przystało na bieg górski, na trasie znajdziemy elementy techniczne i wytrzymałościowe – zapewnia Michał Kucewicz ze Stowarzyszenia Sport Pełen Pasji, organizator wydarzenia. W bufetach na trasie zawodnicy będą mogli uzupełnić płyny oraz wzmocnić się przekąskami, a na zakończenie czeka ich posiłek regeneracyjny. Każdy z nich otrzyma także specjalny preparat do impregnacji oraz będzie mógł liczyć na zdobycie innych nagród. Natomiast najważniejsze trofeum, czyli medal, otrzymają wszyscy, którzy przekroczą linię mety. Został on wykonany z drewna, w zgodzie z naturą.

ⓒ Sport Pełen Pasji

Impreza to nie tylko świetny pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. W trakcie zawodów uczestnicy zapoznają się z walorami turystycznymi, jakimi niewątpliwie Wisła może się pochwalić. Warto też wspomnieć, że jednym z podmiotów wspierających Górską Przygodę jest Portal Biegi Górskie PL - pomysłodawca ekologicznej akcji „Dbam o góry”. Jej cel to zwrócenie uwagi na problem związany z zaśmiecaniem polskich gór. Na swojej stronie prezentują oni nieoficjalny kodeks honorowy biegacza górskiego – ma on charakter otwarty i może być uzupełniany o kolejne propozycje każdego miłośnika gór:


– nie wyrzucam w górach żadnych śmieci,
– w górach mam  zawsze przy sobie mały woreczek, do którego w miarę możliwości zbieram napotkane śmieci,
– po zawodach ze szczególną starannością (np. w drodze ze szczytu) przyglądam się otoczeniu, czy mniej uświadomieni koledzy nie zostawili śmieci, jeśli są  – zabieram je ze sobą,
– nie zbiegam ze szlaku jeśli moje zejście może spowodować szkodę dla otaczającej przyrody,
– zachowuję się cicho, tak by usłyszeć szum wiatru we włosach  
– reaguję na ludzką głupotę,
– jeśli biegam z psem mam nad nim pełną kontrolę i nie pozwalam mu się oddalać tak by mógł stać się niebezpieczny dla dzikiej zwierzyny

Źródła:
Stowarzyszenie Sport Pełen Pasji, biegigorskie.pl