Wystawa Ogrody Świata

po godzinach | 25.06.2015 07:10

Niezwykła wystawa od jutra w Mikołowie. Ale my chcemy, żebyście już dziś obejrzeli część tych wspaniałych zdjęć. Przyroda zapiera dech w piersiach!

 

 

 

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym koejna wystawa organizowana w ramach kampanii „Różnorodność – potęga życia” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Poprzez kampanię ogród chce zwrócić uwagę na piękno związane ze złożonością, wielością form i rozwiązań, oryginalnością, swoistością… różnorodnością. W różnorodności tkwi bowiem siła przetrwania, zdolność do zaadaptowania się do zmiany środowiska.

 

Na wystawę „Ogrody świata” złożyło się 78 fotografii spośród blisko dwudziestu tysięcy obrazów nadesłanych niemal ze wszystkich zakątków świata. Zdjęcia prezentowane na tej wystawie odsłaniają nie tylko piękno ogrodów, kwiatów, drzew, krajobrazów, ale również miejskich oaz zieleni – parków, skwerów, zieleńców oraz ogródków działkowych.

 

 

 

Fotografie prezentowane na wystawie to finałowe prace oraz te, które zostały wysoko ocenione w ostatniej edycji konkursu International Garden Photographer of the Year w różnych kategoriach, m.in. Piękne ogrody, Piękno roślin, Dzikie życie w ogrodzie, Szczodra Ziemia, Chwile wytchnienia i in. Fotografie te w Polsce prezentowane są po raz pierwszy.

 

Zwyciężczynią tej edycji konkursu IGPOTY jest pani Magdalena Wasiczek, Polka z Trzebini, która przez międzynarodowe jury określona została jako jeden z najlepszych fotografików przyrody na świecie.

 

Wystawę "OGRODY ŚWIATA" można oglądać w Śląskim Ogrodzie Botanicznym już od jutra. Zapraszamy!