Zalety picia wody. Akcja Fundacji Sendzimira.

eco energia | 17.11.2015 08:00

Woda jest zdrowa. W organizmie ludzkim stanowi 60-70%, wypełniając każdą komórkę naszego ciała. Aby zachować odpowiedni poziom i nie doprowadzić do odwodnienia, każdy dorosły człowiek powinien wypijać ok. 1,5 - 2 litrów wody dziennie.
 
© verdateo
 
Woda jest znakomitym środkiem odchudzającym, pomaga wyzbyć się toksyn, a także jest pomocna w leczeniu wielu chorób. Zalet ma jeszcze więcej. Woda jest szczególnie cenna dla układu pokarmowego: przyspiesza metabolizm, poprawia trawienie, dobrze wpływa też na nasze jelita. Badania naukowe potwierdzają, że picie wody zmniejsza ryzyko zachorowania na raka okrężnicy aż o 45%, raka pęcherza o 50%, a także minimalizuje ryzyko zawału serca o ponad 40%. Regularne picie wody redukuje bóle głowy oraz pleców, dotlenia organizm oraz poprawia pamięć i koncentrację. Jest także niezastąpiona wśród wszystkich osób, które dbają o urodę. Dzięki jej regularnemu piciu skóra staje się nawilżona a tym samym elastyczna. Woda pomaga także zniwelować cellulit, poprawia kondycję organizmu podczas ćwiczeń. Korzyści z picia wody są...ogromne.
 
CZY WARTO PIĆ "KRANÓWKĘ"?
 
Pozostaje jednak pytanie - jaką wodę z szeregu dostępnych na rynku powinnien wybrać. A wybór jest ogromny. Na rynku dostępne są wody mineralne, źródlane, gazowane bądź niegazowane, w butelkach szklanych lub plastikowych. Każdy z nas dysponuje ponadto wodą z kranu. Jednak dlaczego ponad 61% Polaków wciąż obawiamy się jej picia? Polacy nie ufają kranówce, gdyż boją się obecnych w niej zarazków. Jednak eksperci oraz dietetyce przekonują, że w ostatnim czasie jakość wody oraz instalacji wodociągowych w polskich miastach znacząco się poprawiła. Dlatego jeżeli tylko mamy taką możliwość powinniśmy zrezygnować z kupowania wody w plastikowych, zaśmiecających środowisko butelkach i przestawić się na picie wody z kranu. Aby rozpowszechnić ten zwyczaj Fundacja Sendzimira organizuje akcję edukacyjną. Jej celem jest zachęcanie lokali gastronomicznych do promowania wody z kranu, co tym samym przyczyni się do zmniejszenia liczby opakowań porzucanych po wodzie butelkowej. Każdy z punktów gastronomicznych zainteresowany udziałem w projekcie otrzyma naklejkę informującą o serwowaniu kranówki, a także broszurę, w której zawarte będą zalety picia wody z kranu. Każda z restauracji otrzyma także karafki, w których podawana będzie woda. Szczegółowe informację dotyczące akcji znaleźć można na stronie internetowej:  
 
http://nfosigw.gov.pl/bazawiedzy/edukacja/aktualnosci-edukacja/art,343.html
 
Ecocafe.pl zachęca do picia wody prosto z kranu!


Marzena Szczepkowska